Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
scopri le migliori esperienze di trekking in italia con paesaggi mozzafiato e percorsi avventurosi. pianifica la tua prossima avventura all'aria aperta e immergiti nella natura incontaminata.

Cestovanie pešo: najlepšie trekingové trasy v Európe na leto 2024

Leto je ideálnym obdobím na objavovanie dychberúcej krásy európskej krajiny prostredníctvom trekingu. Ak ste nadšencom pre pešiu turistiku v prírode a radi by ste sa ponorili do prírody, spoznávali menej frekventované chodníky a nezabudnuteľné výhľady, tento článok je určený práve vám. Prevedieme vás niektorými z najlepších trekingových trás v Európe na leto 2024 a ponúkneme vám užitočné tipy, ako sa pripraviť a čo si cestou nenechať ujsť.

Čaro Camino de Santiago

Na Pútnická cesta do Santiaga je jednou z najznámejších pútnických ciest na svete. Táto trasa začína vo Francúzsku alebo v Španielsku a ponúka niekoľko variantov, ktoré vyhovujú všetkým typom peších turistov. Na stránke . Camino Francésktorá začína v Saint-Jean-Pied-de-Port a končí v Santiagu de Compostela, je mimoriadne pôsobivá. Cestou si nenechajte ujsť príležitosť obdivovať stredoveké katedrály, i zelené krajiny a malé mestá plné histórie.

Alpy: raj pre turistov

Le Alpy ponúkajú jedny z najpozoruhodnejších trekingových zážitkov v Európe. Na stránke . Tour du Mont Blanc, ktorá vedie cez Taliansko, Švajčiarsko a Francúzsko, je pre milovníkov hôr neprehliadnuteľnou trasou. Má približne 170 km trás a ponúka panoramatické výhľady na zasnežené vrcholy a trblietavé ľadovce. Nezabudnite sa zastaviť na vysokohorských chatách, kde si môžete vychutnať typické jedlá, ako napr. fondue . a raclette.

Balkán: medzi divočinou a kultúrou

Preskúmajte Balkán prostredníctvom Via Dinaricacesta z Albánska do Slovinska. Táto trasa vedie cez starobylé lesy, impozantné hory a malebné dedinky. Úsek cez Bosnu a Hercegovinu je mimoriadne bohatý na biodiverzita a ponúka blízke stretnutie s miestnou tradíciou. Nezabudnite ochutnať ćevapichutné tradičné balkánske jedlo.

Škandinávia: kúzlo severskej krajiny

Pre tých, ktorí hľadajú skutočné dobrodružstvo v srdci nedotknutej prírody, je Škandinávia ideálnym miestom. Na stránke . KungsledenKráľovská cesta vo Švédsku vás prevedie najodľahlejšími oblasťami krajiny a počas letných nocí môžete vidieť polárnu žiaru. Súčasťou zastávok sú útulné chaty, kde si môžete oddýchnuť po celodennej túre.

Prečítajte si  Transformačná sila športu v boji proti stresu a úzkosti

Zelený pôvab Írska: Kerry Way

Nakoniec nemôžeme zabudnúť na Írsko s jeho fascinujúcim Kerry Way. Táto okružná trasa na juhozápade Írska vám umožní spoznať pravého írskeho ducha medzi starobylými hradmi, krištáľovo čistými jazerami a zelenými kopcami. Je to zážitok, ktorý dokonale spája prírodu a keltskú kultúru.
Zdieľajte tento článok na svojich obľúbených sociálnych sieťach a inšpirujte svojich priateľov, aby tiež objavili tieto úžasné pešie trasy!

Zdieľať :