Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
Hvar: destinácia, ktorú musíte navštíviť toto leto za slnkom a oddychom

Hvar: destinácia, ktorú musíte navštíviť toto leto za slnkom a oddychom

Ostrov Hvarsa nachádza v krásnom Chorvátskoje jednou z najfascinujúcejších destinácií pre tých, ktorí hľadajú dokonalú rovnováhu medzi relaxáciou, sun e fun. Vďaka krištáľovo čistej vode, úchvatnej scenérii a rušnému nočnému životu Hvar potvrdzuje, že je neprehliadnuteľnou letnou destináciou.

Ako sa dostať na Hvar

OdTaliansko, existuje niekoľko možností, ako sa dostať na ostrov Hvar. Jednou z najpohodlnejších je letieť do Split a odtiaľ trajektom na ostrov. Lodné spoločnosti ponúkajú množstvo denných spojení, ktoré vám umožnia vychutnať si cestu a zároveň obdivovať nádhernú panorámu dalmatínskeho pobrežia. Tí, ktorí dávajú prednosť cestovaniu po súši, sa môžu do Splitu dopraviť autom a potom nastúpiť na trajekt vlastným vozidlom.

Pláže, ktoré by ste nemali vynechať

Po príchode na ostrov nemôžete nenavštíviť slávnu Pláž Dubovica. Táto pláž ponúka širokú plochu bielych kamienkov a more také priezračné, že máte pocit, akoby ste plávali v prírodnom bazéne. Ďalšou perlou je Pláž Pokonji Dolideálna pre tých, ktorí sa radi ponárajú do prírody a šnorchlujú medzi pestrofarebnými rybami.

Netradičné aktivity na Hvare

Pre tých, ktorí hľadajú menej turistické a autentickejšie zážitky, odporúčam účasť na joga pri západe slnka na jednom z opustených ostrovčekov neďaleko Hvaru. Preskúmajte aj malé dedinky vo vnútrozemí, ako napr. Velo Grablje môže ponúknuť ponorenie sa do miestnej histórie a tradícií s možnosťou ochutnávky domáceho olivového oleja a levanduľového medu.

Miestna gastronómia

Hvarská kuchyňa je povinnosťou pre každého gurmána. Nemôžete opustiť ostrov bez toho, aby ste neochutnali Pekatradičný pokrm, pri ktorom sa mäso alebo ryby pomaly varia pod železným zvonom pokrytým žeravými uhlíkmi. Reštaurácie pozdĺž prístavu ponúkajú aj vynikajúce jedlá z čerstvých morských plodov, ktoré si môžete vychutnať s pohárom miestneho vína.

Prečítajte si  Objavte tajomstvá Albánska: dobrodružstvo, ktoré zmení váš pohľad na cestovanie

Nočný život a kultúrne podujatia

Nočný život na Hvare je živý a rozmanitý. Nevynechajte koktaily v malebných baroch, ako je napr. Hula Hula Beach Barkde sa dá tancovať až do západu slnka. Počas leta sa na ostrove koná aj množstvo kultúrnych podujatí, ako sú koncerty pod holým nebom, umelecké výstavy a filmové festivaly, ktoré ďalej obohacujú turistickú ponuku.
Zdieľajte tento článok na svojich sociálnych sieťach, aby ste inšpirovali svojich priateľov k objavovaniu skrytých divov Hvaru toto leto!

Zdieľať :