Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
Image

Kostarika: medzi dobrodružstvom v džungli a oddychom na panenských plážach

Na Kostarika je destinácia, ktorá očarí cestovateľov svojou mimoriadnou biodiverzitou a úchvatnou krajinou. Z dažďové pralesy svieži a nedotknuté pláže, táto krajina ponúka dokonalú rovnováhu medzi dobrodružstvom a oddychom. Ak hľadáte únik z každodenného kolotoča, Kostarika je prísľubom nezabudnuteľných zážitkov.

Objavovanie kostarickej džungle

Jedným z najzaujímavejších zážitkov, ktoré môžete v Kostarike zažiť, je objavovanie jej hustej džungle. Národný park Corcovado je považované za srdce biodiverzity krajiny. Tu sa môžete vydať do túry so sprievodcom po skrytých cestičkách a objavte vzácne druhy zvierat, ako napr. tapír a jaguár. Nezabudnite si vziať dobrý pár ďalekohľad aby vám neunikol ani jeden detail miestnej bohatej fauny.

Oddych na panenských plážach

Čo môže byť po dobrodružstve v džungli lepšie ako oddych na jednej z mnohých rajských pláží Kostariky? Na pláži Santa Teresa je skrytým klenotom s krištáľovo čistou vodou a bielym pieskom. Je to ideálne miesto na cvičenie Surfovanies dokonalými vlnami, alebo si jednoducho oddýchnuť pod tropickým slnkom. Určite navštívte aj polostrov Osakde si môžete vychutnať západ slnka na jednom z najpokojnejších a najnedotknutejších miest v krajine.

Nezvyčajné aktivity, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné ako zvyčajne, ponúka Kostarika aj jedinečné aktivity, ktoré urobia váš výlet ešte výnimočnejším. Jednou z nich je návšteva Finca 6kde môžete obdivovať tajomnú predkolumbovské kamenné gule. Ďalším neopakovateľným zážitkom je prehliadka visuté mosty v oblačnom pralese Monteverde, kde sa budete prechádzať medzi mrakmi a obdivovať flóru a faunu z úplne novej perspektívy.

Miestna gastronómia

Výlet do Kostariky by nebol úplný bez ochutnávky jej lahodnej gastronómie. Medzi jedlá, ktoré treba ochutnať, patrí napr. Kostarické cevichesvieže a aromatické a tradičné kohút pintotypické raňajky s ryžou a fazuľou. Nenechajte si ujsť príležitosť vychutnať si šálku miestnej kávypovažovaná za jednu z najlepších na svete.
Zdieľajte tento článok na svojich sociálnych sieťach, aby ste inšpirovali aj svojich priateľov k objavovaniu divov Kostariky!

Prečítajte si  Ako účinne odstrániť plesne zo škár a obkladov v sprche
Zdieľať :