Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
Najkrajšie národné parky Európy

Najkrajšie národné parky Európy

Európa je kontinent, ktorý ponúka úchvatnú krajinu a prekvapujúcu biodiverzitu, najmä v mnohých národných parkoch. Tieto chránené územia sú skutočnými oázami, kde vládne príroda a ktoré poskytujú útočisko mnohým druhom rastlín a živočíchov. Cestovanie po európskych národných parkoch je nielen spôsobom, ako sa ponoriť do prírodných krás, ale aj podporiť ochranu životného prostredia a objaviť miesta, ktoré sú pre tradičných turistov menej navštevované.

Národný park Plitvice, Chorvátsko

Na stránke Národný park Plitvické jazerá v Chorvátsku je známy svojimi očarujúce vodopády a zvodné tyrkysové jazerá. Prechádzka po drevených chodníkoch, ktoré sa kľukatia medzi vodopádmi, ponúka nádherný výhľad ako z pohľadnice. Tento park je nevyhnutné navštíviť mimo sezóny, aby ste sa vyhli davom a vychutnali si pokoj tohto miesta.

Národný park Vanoise, Francúzsko

Nachádza sa vo francúzskych Alpách. Národný park Vanoise je rajom pre milovníkovpešia turistika a skialpinizmus. Svojimi impozantnými ľadovcami a zasneženými vrcholmi ponúka úchvatné scenérie. Nenechajte si ujsť príležitosť vidieť kozorožce a svište, typických obyvateľov týchto hôr.

Národný park Sarek, Švédsko

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo v pravom slova zmysle, je určený Národný park Sarek vo Švédsku je neprehliadnuteľnou destináciou. Sarek, známy ako jedna z najodľahlejších a najnedotknutejších oblastí v Európe, láka skúsených turistov svojou divokou krajinou a fyzickými výzvami. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú úplne ponoriť do prírody.

Národný park Picos de Europa, Španielsko

Na stránke Národný park Picos de Europa je jedným z najlepšie strážených tajomstiev Španielska. Ponúka neobyčajnú rozmanitosť krajiny, od hlbokých roklín až po strmé vápencové vrcholy. Milovníci horolezectva a trekingu tu nájdu množstvo trás s nádhernými výhľadmi.

Prečítajte si  Objavte tajomstvá Mongolska, Praktické rady pre nezabudnuteľný zážitok

Triglavský národný park, Slovinsko

Na stránke Triglavský národný parkktorý sa nachádza v srdci Julských Álp v Slovinsku, je pomenovaný podľa najvyššieho vrchu krajiny, hory Triglav. Tento park je známy svojou symbolickou Bledské jazeros malebným ostrovom uprostred. Milovníci fotografovania a prírody budú očarení výhľadmi, ktoré tento park ponúka.
Zdieľajte tento článok na svojich obľúbených sociálnych sieťach, aby ste inšpirovali svojich priateľov k objavovaniu týchto nádherných európskych národných parkov aj vy!

Zdieľať :