Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
Naxos: malý kúsok raja na dosah ruky pre vašu dovolenku

Naxos: malý kúsok raja na dosah ruky pre vašu dovolenku

Naxos, ktorý sa nachádza v srdci Kykladských ostrovov v Grécku, je destináciou, ktorá návštevníkov očarí svojou autentickosťou a prírodnými krásami. Tento ostrov, ktorý je menej preplnený ako susedný Mykonos, ponúka dokonalú kombináciu piesočnatých pláží, starobylej histórie a úchvatnej krajiny. V tomto článku vás prevediem rôznymi spôsobmi dopravy na Naxos z Talianska a navrhnem vám niekoľko jedinečných aktivít, ktoré by ste počas svojho pobytu nemali vynechať.

Ako sa dostať na Naxos

Na ostrov Naxos sa z Talianska dostanete najpohodlnejšie letecky do Atén a potom trajektom z prístavu Pireus. Niekoľko leteckých spoločností ponúka priame lety do Atén z veľkých talianskych miest, ako sú Rím, Miláno a Benátky. Po príchode do Atén si môžete vybrať z niekoľkých denných trajektov, ktoré vás za približne 4 až 5 hodín dopravia priamo na ostrov Naxos.
Ďalšou možnosťou je letieť priamo na letisko Mykonos alebo Santorini a potom sa miestnym trajektom prepraviť na ostrov Naxos. Táto trasa môže byť výhodná najmä počas hlavnej sezóny, keď sú lety na tieto ostrovy častejšie.

Objavovanie neobvyklých miest

Zatiaľ čo Chora na ostrove Naxosso svojou impozantnou Portarapriťahuje mnoho návštevníkov, sú zákutia ostrova, ktoré zostávajú takmer neprebádané. Jedným z nich je dedina Apollonasnachádza sa v severnej časti ostrova. Tu môžete obdivovať nedokončenú sochu Dionýza vykopané priamo do skaly.
Ďalším skrytým klenotom je Demeterin chrám v Sangri. Táto menej známa archeologická lokalita ponúka pohľad na starovekú grécku históriu bez davov ľudí na známejších miestach.

Jedinečné aktivity, ktoré môžete robiť

Pre milovníkov prírody je vhodná návšteva Diova hora (alebo Mount Zas) si nenechajte ujsť. Je to najvyšší bod Kyklad a ponúka turistické trasy s panoramatickým výhľadom na Egejské more. Na konci výstupu môžete preskúmať jaskyňu, v ktorej podľa mytológie prežil svoje detstvo Zeus.
Milovníci vodných športov môžu na ostrove Naxos využiť výborné veterné podmienky na cvičenie windsurfing o kitesurfing. Pláže Mikri Vigla e Plaka sú medzi nadšencami týchto športov mimoriadne obľúbené.

Prečítajte si  Cestovanie pešo: najlepšie trekingové trasy v Európe na leto 2024

Miestna gastronómia

Naxoská kuchyňa je bohatá na autentické chute. Neodchádzajte bez toho, aby ste ochutnali miestny syrslávny Naxian Gravieratvrdý syr z kravského mlieka, ktorý má bohatú a mierne sladkú chuť. Ďalším pokrmom, ktorý by ste nemali vynechať, je zemiakydusené mäso so zemiakmi, typické pre tento ostrov.
Ak chcete zažiť nezabudnuteľný kulinársky zážitok, navštívte dedinu HalkiTu si môžete vychutnať tradičné jedlá v malebných tavernách a objaviť malé miestne liehovary, kde sa vyrába typický ostrovný likér Kitron.
Zdieľajte tento článok na svojich obľúbených sociálnych sieťach a objavte so svojimi priateľmi, prečo je Naxos naozaj malým kúskom raja!

Zdieľať :