Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
  • Domov
  • Životný štýl
  • Neskutočné dobrodružstvo čaká: objavte tajomný ráj, ktorý vás ohromí svou krásou – Nový Zéland!
Neskutočné dobrodružstvo čaká: objavte tajomný ráj, ktorý vás ohromí svou krásou - Nový Zéland!
© Weekendo.sk

Neskutočné dobrodružstvo čaká: objavte tajomný ráj, ktorý vás ohromí svou krásou – Nový Zéland!

Tam, kde sa stretávajú divoká príroda a moderná civilizácia, kde sa pohoria dotýkajú oblohy a pláže sú tak čisté, že by ste tam mohli jesť svoje raňajky – tam sa nachádza Nový Zéland.

Táto krajina je skutočným rajom pre milovníkov prírody, dobrodruhov aj tých, ktorí hľadajú pokoj a relax. Pripravte sa na cestovanie do krajiny, ktorá vás očarí svojou jedinečnosťou.

Poznávanie Maorského dedičstva

Maorská kultúra je neoddeliteľnou súčasťou Nového Zélandu. Navštíviť Waitangi Treaty Grounds, miesto, kde bola podpísaná dohoda medzi Maorami a Britmi, je skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o histórii a kultúre tejto fascinujúcej krajiny.

Nezabudnite sa zúčastniť maorského haka tanca, ktorý je súčasťou každodenného života Maorov.

Prechádzka prírodou

Nový Zéland je známy svojimi úchvatnými prírodnými krajinami. Od snežných vrcholov až po pralesné džungle, krajina je naozaj rôznorodá.

Jedným z najlepších spôsobov, ako toto všetko zažiť, je absolvovať jednu z Veľkých prechádzok, ktoré sú výnimočne dobre značené a udržiavané turistické trasy. Medzi najobľúbenejšie patrí Milford Track alebo Tongariro Northern Circuit.

Do zeleného srdca krajinou Pán prsteňov

Filmoví fanúšikovia budú nadšení návštevou Hobitona, filmového setu známeho filmu Pán prsteňov, ktorý sa nachádza v Matamata.

Okrem toho, nezabudnite navštíviť aj Fjordland, ktorý poslúžil ako kulisa pre mnohé scény z filmu. Ako bonus, Fjordland je domovom pre mnoho druhov divokej zveri a rastlín, takže je to aj skvelá príležitosť na pozorovanie prírody.

Adrenalinové zážitky

Pre tých, ktorí majú radi adrenalin, Nový Zéland ponúka množstvo možností. Môžete skúsiť bungee jumping z mostu Kawarau, alebo sa pokúsiť o rafting na rieke Rangitata.

Prečítajte si  Objavte Gruzínsko: Prečo by ste si túto destináciu nemali nechať ujsť

Ak hľadáte niečo menej náročné, skúste si kajakovanie v národnom parku Abel Tasman alebo cyklistiku po jednej z mnohých cyklistických trás.

Dúfame, že tento článok vám pomôže pri plánovaní vašej cesty na Nový Zéland a že zistíte, že toto je krajina, ktorá má naozaj čo ponúknuť.

Ak sa vám tento článok páčil, neváhajte ho zdieľať na svojich sociálnych sieťach a pomôžte tak iným cestovateľom pri plánovaní ich výletu.

Zdieľať :