Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
Objavte kúzlo Madagaskaru: úžasné tipy pre nezabudnuteľnú dovolenku
© Weekendo.sk

Objavte kúzlo Madagaskaru: úžasné tipy pre nezabudnuteľnú dovolenku

Čaro Madagaskaru čaká na vás! Tento ostrov, ktorý sa nachádza v Indickom oceáne, je domovom pre niekoľko unikátnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sa nenachádzajú nikde inde na svete.

Od úžasnej prírody až po bohatú kultúru, Madagaskar ponúka nekonečné možnosti pre dobrodružstvo. Ale ako začať? Tu je nášho sprievodca na cesty na Madagaskar!

Národný park Andasibe-Mantadia

Pre milovníkov prírody je národný park Andasibe-Mantadia nevyhnutnou zastávkou. Tento park je domovom pre mnoho druhov lemurov, vrátane indri indri, najväčšieho druhu lemura na svete.

Okrem toho tu môžete vidieť aj rôzne druhy orchideí a mnoho ďalších zaujímavých rastlín.

Antananarivo

Nenechajte sa odradiť názvom. Antananarivo je hlavné mesto Madagaskaru a je plné zaujímavostí. Navštívte kráľovský palác na vrchole kopca, prechádzajte sa po trhoch a ochutnajte miestnu kuchyňu. Skúste napríklad národné jedlo – romazava.

Isalo Národný park

Ďalším úžasným miestom na návštevu je Isalo Národný park. Tento park je známy svojimi impozantnými skalnými formáciami a prírodnými bazénmi. Navštívte park na trek a užite si nádherné výhľady a možno aj kúpanie v jednom z prírodných bazénov.

Ranomafana Národný park

Ďalší národný park, ktorý by ste mali zahrnúť do svojho programu, je Ranomafana Národný park. Tento park je domovom pre viac ako 12 druhov lemurov a mnoho druhov vtákov. Ranomafana je tiež známa svojimi teplými prameňmi, kde sa môžete kúpať a relaxovať po dlhom dni.

Ambohimanga

Pre trochu histórie navštívte Ambohimanga, starobylé kráľovské mesto. Toto miesto je plné historických pamiatok a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Je to menej známe miesto, ale určite stojí za návštevu.

Dúfame, že vám tento článok pomôže pri plánovaní vašej cesty na Madagaskar. Máte nejaké otázky alebo pripomienky? Neváhajte nás kontaktovať.

Prečítajte si  Červené a biele víno: Zhoda pre vašu pohodu

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi na sociálnych sieťach. Šťastnú cestu na Madagaskar!

Zdieľať :