Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
  • Domov
  • Životný štýl
  • Objavte tajomstvá Albánska: dobrodružstvo, ktoré zmení váš pohľad na cestovanie
Objavte tajomstvá Albánska: dobrodružstvo, ktoré zmení váš pohľad na cestovanie
© Weekendo.sk

Objavte tajomstvá Albánska: dobrodružstvo, ktoré zmení váš pohľad na cestovanie

Prírodné krásy, historické pamiatky a nekonečné pobrežie s jasným modrým morom. To všetko a ešte viac čaká na vás v Albánsku.

Táto malá, ale ohromujúco krásna krajina na Balkáne je často prehliadaná, ale skrýva mnoho pokladov, ktoré stojí za to objaviť. Takže prečo nepridať Albánsko na svoj zoznam cestovateľských destinácií?

Historické mesto Gjirokastër

Gjirokastër je jedným z najkrajších miest v Albánsku, ktoré je známe svojimi kamennými ulicami a starými osmanskými domami.

Je to tiež miesto narodenia albánskeho komunistického diktátora Envera Hodžu a jeho dom sa teraz stal múzeum. Nezabudnite navštíviť aj pevnosť Gjirokastër, ktorá ponúka úžasný výhľad na mesto.

Skryté pláže na jadranském pobreží

Albánsko je známe svojimi krásnymi plážami. Najlepšie z nich nájdete na jadranském pobreží, kde sa môžete vyhnúť dave turistov a vychutnať si trochu súkromia.

Napríklad pláž Ksamil je obľúbeným miestom miestnych obyvateľov, ktoré je obklopené troma malými ostrovami, ktoré môžete navštíviť na člne.

Zažite albánsku kultúru v Tirane

Tirana, hlavné mesto Albánska, je živé a pestrofarebné mesto plné kultúry. Navštívte Národné historické múzeum a opeňak na sviežom vzduchu.

Pre milovníkov umenia je tu Galéria umenia, kde môžete obdivovať diela albánskych umelcov.

Prechádzka v prírode v národnom parku Theth

Pre milovníkov prírody je národný park Theth jedným z najlepších miest, ktoré môžete navštíviť v Albánsku. Nachádza sa v severnej časti krajiny a je domovom pre mnoho druhov vtákov a divokých zvierat. Môžete tu robiť turistiku, kempovať alebo len obdivovať krásu prírody.

Pokračujeme v našom albánskom dobrodružstve? Ďakujeme, že ste sa s nami podelili o vaše skúsenosti a zdieľajte tento článok na svojich sociálnych sieťach, aby ste inšpirovali ďalších cestovateľov k objavovaniu tejto nádhernej destinácie.

Prečítajte si  Zanzibar, exotický raj, ktorý vás očarí - praktické rady pre cestu snov
Zdieľať :