Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
Surinam, nádherné tajomstvo Južnej Ameriky čaká na objavenie
© Weekendo.sk

Surinam, nádherné tajomstvo Južnej Ameriky čaká na objavenie

Niekde medzi Guyanou, Francúzskou Guyanou a Brazíliou sa skrýva neznámy poklad Južnej Ameriky – Surinam.

Tento malý, ale fascinujúci štát vás prekvapí neuveriteľnou kultúrnou rozmanitosťou, prírodnými krásami a skvostami koloniálnej architektúry.

Pripravte sa na dobrodružstvo, ktoré prekročí všetky vaše očakávania.

Paramaribo: kultúrna rozmanitosť v jednom meste

Paramaribo, hlavné mesto Surinamu, je úžasným zmesom kultúr, ktoré sa tu stretávajú. Toto mesto vás prekvapí svojou unikátnou architektúrou, ktorá je zmesou koloniálneho štýlu, indických chrámov a moslimských mešít.

Nezabudnite navštíviť Historické centrum Paramaribo, ktoré je zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Prírodné krásy Surinamu

Keď sa dostanete mimo mesta, Surinam vás prekvapí svojou neobyčajnou prírodnou krásou. Národný park Brownsberg je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a turistiky.

Tento park ponúka nádherné výhľady, vodopády a množstvo divokej prírody. Centrálna prírodná rezervácia, ktorá je najväčšou chránenou oblasťou tropického dažďového pralesa na svete, je domovom mnohých ohrozených druhov, ako je jaguár, tapír a obrovský mravčiar.

Tajomstvá amazonského pralesa

Pre tých, ktorí hľadajú skutočné dobrodružstvo, odporúčame výlet do amazonského pralesa. Táto oblasť je domovom mnohých domorodých komunít, ktoré žijú v harmónii s prírodou.

Sú tu aj rôzne možnosti ubytovania, od jednoduchých chatiek po luxusné eko-lodže.

Poznajte miestnu kuchyňu

Miestna kuchyňa je rovnako rozmanitá ako kultúra Surinamu. Vyskúšajte tradičné jedlá, ako je roti, placka plnená zeleninou a mäsom, alebo pom, pečené jedlo z taro a mäsa.

Nezabudnite ochutnať aj parbo bier, najobľúbenejšie pivo v Suriname.

Surinam je malý kraj, ktorý však ponúka mnoho. Od nádherných prírodných parkov, cez fascinujúce kultúrne skvosty, až po vynikajúcu kuchyňu. Ak hľadáte neobvyklú destináciu plnú dobrodružstva a objavovania, Surinam je tým pravým miestom pre vás.

Prečítajte si  Zmeňte svoj život za 8 týždňov pomocou nového zdravého životného štýlu

Povedzte nám, či vám tento článok pomohol pri plánovaní vašej cesty. Ak áno, neváhajte ho zdieľať na svojich sociálnych sieťach. Surinam na vás čaká!

Zdieľať :