Image Not Found
Vyhľadávanie v dotaze
Vyhľadávanie
Zanzibar, exotický raj, ktorý vás očarí - praktické rady pre cestu snov
© Weekendo.sk

Zanzibar, exotický raj, ktorý vás očarí – praktické rady pre cestu snov

Pripravte sa na dobrodružstvo, ktoré vás zavedie na miesto, kde sa stretnú africké korene, arabské vplyvy a exotická príroda. Predstavujeme vám Zanzibar, ostrov, ktorý je skrytým klenotom Indického oceánu.

Túžite po nekonečných plážach s bielym pieskom, tajomných koreňových lesíkoch a fascinujúcej histórii? Potom je Zanzibar tým pravým miestom pre vás.

Poznávanie Stone Town

Prvou zastávkou na vašej ceste by malo byť hlavné mesto Zanzibaru, Stone Town. Toto mesto je preplnené históriou a kultúrou, ktorú možno cítiť na každom kroku.

Nezabudnite navštíviť Slávny Palác Čudí alebo Starý Fort. Aby ste skutočne pochopili históriu tohto miesta, odporúčame navštíviť Múzeum Kultúry a Umenia Zanzibaru.

Exotický ostrov Prison

Na Zanzibare nájdete mnoho exotických miest, ale jedno z nich vyniká. Je to ostrov Prison – malý ostrov, ktorý sa nachádza len pár minút cesty od Stone Town.

Ostrov je domovom obrovského počtu želv a ponúka možnosť kúpania sa v krištáľovo čistej vode.

Skryté klenoty Zanzibaru

Ak hľadáte menej turistické miesta, odporúčame vám navštíviť vodopády Kalambo alebo les Jozani, kde môžete vidieť endemické druhy opíc.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne dovolenky, je tu možnosť potápania alebo windsurfingu.

Gastronómia ostrova

Zanzibar je tiež rajom pre gurmánov. Skúste tradičné jedlá, ako je pilau, biryani alebo ugali. Nezabudnite ochutnať aj miestne ovocie, ako sú mango, banány alebo guava.

Kedy navštíviť Zanzibar

Čo sa týka počasia, najlepšie obdobie na návštevu Zanzibaru je od júna do októbra a od decembra do marca, kedy je sucho a teplo.

Dúfame, že vám tento článok pomohol pri plánovaní vašej cesty na Zanzibar. Ak vás inspiroval alebo vám poskytol užitočné informácie, neváhajte ho zdieľať na svojich sociálnych sieťach.

Prečítajte si  Objavte Gruzínsko: Prečo by ste si túto destináciu nemali nechať ujsť
Zdieľať :